Anna-Lena Hemström"> Spelplan
Spelplan
“F O G E L S T A D”

Våren 2019

Januari

torsdag
24/1 kl 19.00
Kristinehamns hembygdsgård

Februari

onsdag 6/2 kl 12.00
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

fredag 15/2 kl 13.00
Duveholmsgymnasiet, Katrineholm (abonnerad)

tisdag 19/2 kl 19.00
Tranås församlingshem

söndag 24/2 kl 16.00
Lokstallarna, Karlshamn

måndag 25/2 kl 19.00
Dädesjö hembygdsgård

Mars

onsdag 6/3 kl 19.00
Kulturhuset, Sävsjö

torsdag
7/3 kl 19.00
Vara folkhögskola

fredag
8/3 kl 13.00
Frölunda kulturhus

lördag
9/3 kl 12.00
Multeum, Strängnäs kulturhus

lördag
23/3 kl 18.00
Östansjö, Folkets hus

onsdag
27/3 kl 18.00
Sörängens folkhögskola, hörsalen

April

tisdag 9/4 kl 12.00
Nykvarn, Qulturum Sländan

torsdag 11/4 kl 19.00
Lindesbergs Folkets hus

Juni

tisdag 18/6 kl 13.00
Viksjö kyrka, samlingssalen
(akustisk version med gitarrkomp)



Tidigare föreställningar

2017

1 oktober (PREMIÄR)
Julita

10 november
Malmköping

23 november
Sundsvall

30 november
Ludvika

2018

23 januari
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

7 februari
RPG i Vallentuna, Åbybergskyrkan, Hagasalen

9 februari        
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

14 februari
Djursholms bibliotek

15 februari
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

23 februari
Soppteatern, Dalateatern, Falun

7 mars
Djurö bibliotek

8 mars
Biblioteket i Sala, Blå salen

9 mars
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

11 mars
Virsbo Folkets Hus

13 mars
SPF, Gärdet-Djurgården

14 mars
Hagfors

17 mars
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

10 april
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

12 april
Tyresö C, Biblioteket, programrummet

19 april
Solna Stadsbibliotek


8 maj
Metropol, Hörby

19 maj
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

7 juni
Parkteatern i Stockholm, Sergels torg

8 juni
Parkteatern i Stockholm, Sergels torg

14 juni
Parkteatern i Stockholm, Sergels torg

forts. 2018

10 juli
Parkteatern i Stockholm, Galärparken (Djurgården)

2 september
Skebobruk, Orangeriet (Norrtälje)

1 oktober
Åkersberga, Folkets hus

3 oktober
Norsborg, Hallunda Folkets hus

5 oktober
Köping, Hagateatern

12 oktober
Sigtuna, Kulturlänkens café

15 oktober
Fagersta, Sveasalen

24 oktober
Åtvidaberg, Mässen

30 oktober
Sundsvall, Konsertteatern

31 oktober
Västerås, Västmanlands teater, Teatercaféet

4 november
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

8 november
Skellefteå, Västerbottenteatern, Caféscenen

8 november
Skellefteå, Västerbottenteatern, Caféscenen

9 november
Skellefteå, Västerbottenteatern, Caféscenen

14 november
Växjö, Växjö teaterförening

14 november
Växjö, Växjö teaterförening

15 november
Skänninge, Centrumbiografen

22 november
Vittsjö (Skåne), Medborgarhuset

25/11 kl 15.00
Katrineholm, Musikens hus

27 november
Soppteatern, Stockholms Stadsteater

1 december
Södertälje stadsscen

11 december
Stockholm, Immanuelskyrkan, församlingssalen